Politika kratke pameti

Na početku afere Agrokor aktualni ministar mirovinskog sustava nakon našeg reagiranja izjavio je da smo neodgovorni, širimo nepotrebnu i neargumentiranu paniku te da su mirovine sigurne…S vremenskim odmakom možemo ga sada zapitati je li je trgovina povlaštenim informacijama ugrozila mirovine i tko je pri tome neodgovoran? On, Vlada ili mi u Stranci umirovljenika koji smo na vrijeme upozorili na radnje koje pogoduju bliskima vladajućim. Na štetu umirovljenika – mirovinskih fondova koji su na ovaj način rada opljačkani u režiji Vlade i premijera Andreja Plenkovića

Isto smo tako upozorili na osobe oje su bile uključene u proces reprivatizacije Agrokora kojima je zajednička poveznica propala firma Metronet. Upozorili smo kako su ti isti ljudi ili sada već dobro znana skupina Borg oštetili državu za 300 miijuna kuna. No unatoč tome dali smo im u ruke novu financijsku igračku koju su naravno ponovno obilato iskoristili u svoje svrhe. Jesu li pri tome kao i u slučaju prodaje osiguranja u Austriji za firmu CAIB, preteću Hypo banke koja je poslužila za pranje crnog novca od Gadafija i Huseina, samo nečije lutke na koncu nije od preusdne važnosti. Činjenica je kako su mirovinski fondovi oštećeni, pojedinci i neke firme situaciju su iskoristile za svoje svrhe, a nakon godine dana tamo smo gdje smo i bili. Agrokor je predan u ruke ruke banke!

Nažalost ovaj scenarij nije prepoznao pa čak i sada ne želi i predsjednik vlade što neodoljivo podsjeća na činjenicu koju smo imali prije nekoliko godina. Najperspektivniji hrvatski političar, poliglot, retoričar za kojeg je bilo osigurano mjesto u institucijama Europske unije završio je u zatvoru! Stoga ponavljamo izreku kako je povijest učiteljica života i tko to zaboravlja ne može uživati u sadašnjosti i planirati budućnost.

Trideset je godina prošlo od VRO Oluja, mnogi su današnji umirovljenici sudjelovali u njoj, ili strepili ... (opširnije)

U Pakracu je potpisan ugovor za izgradnju prvog Braniteljskog centra u Republici Hrvatskoj za podršku hrvatskim braniteljima i ... (opširnije)

Zbog odredbe Zakona o mirovinskom osiguranju, kojom se od 1. siječnja 2026. godine umirovljenicima omogućuje rad ... (opširnije)

U tijeku rasprava o pravu umirovljenika da od nove godine mogu biti na tržištu rada po osam ... (opširnije)

Zastupnica Stranke umirovljenika pred Ustavnim sudom odvjetnica Katja Jajaš ističe da članak 50. Ustava RH, kojim se ... (opširnije)

Predsjednik SU Lazar Grujić je u razgovoru s Tihomirom Ladišićem u emisiji Novi dan, Televizije N1, ... (opširnije)

Prema Eurostatu lani je najveća inflacija bila u Rumunjskoj (5,8 posto), Belgiji (4,3 posto) i Hrvatskoj (4.0). ... (opširnije)

Pobuna umirovljenika! Nezadovoljni su ukidanjem pola mirovine onima koji će po novom zakonu raditi na puno ... (opširnije)

- Naše mirovine su naše stečeno pravo. Prema Ustavu, u članku 19, koji se odnosi na ... (opširnije)

Na prvoj radnoj sjednici karlovačkog Gradskog vijeća usvojena je Strategija zelene urbane obnove Grada Karlovca. Vijećnica ... (opširnije)