Milanović: Umirovljenici trpe dugogodišnju nepravdu države

http://://www.tportal.hr/vijesti/clanak/milanovic-nakon-vladinog-poklona-treba-mijenjati-formulu-za-izracun-mirovina-20241205
'Umirovljenici ne smiju ovisiti o povremenoj socijalnoj pomoći države, to je ponižavajuće za njih i poražavajuće za Hrvatsku', priopćio je Milanović.

 

Predsjednik Republike Zoran Milanović rekao je u četvrtak kako je potrebno promijeniti formulu za izračun mirovina jer umirovljenici ne smiju ovisiti o socijalnoj pomoći države, poručivši kako će kao predsjednik ustrajati na zahtjevu da se ispravi dugogodišnja nepravda prema njima

'Umirovljenici ne smiju ovisiti o povremenoj socijalnoj pomoći države, to je ponižavajuće za njih i poražavajuće za Hrvatsku', priopćio je Milanović.

Pri tome je naveo kako je dužnost države prepoznati društvene skupine koje žive najteže i osigurati im uvjete za kvalitetniji život.

'Umirovljenici su svakako najviše pogođeni inflacijom jer se godinama ne donose dugoročne odluke i mjere koje će stvarno i trajno poboljšati životni standard umirovljenika, a promjena formule za izračun mirovina jedna je od ključnih mjera koju treba provesti', istaknuo je.

 

Milanović, koji se na izborima u prosincu natječe za drugi predsjednički mandat, poručio je kako će kao predsjednik Republike ustrajati na zahtjevu da se ispravi dugogodišnja nepravda prema hrvatskim umirovljenicima.

Milanovićevo priopćenje uslijedilo je nakon što je Vlada na sjednici u četvrtak donijela odluku o isplati jednokratnog dodatka od 80 eura svim umirovljenicima i korisnicima nacionalne naknade za starije osobe uoči Božića, za što će se osigurati oko 100 milijuna eura, a premijer Andrej Plenković poručio im je da država brine o njima.


 

HRT: Vesna Horvat iz Stranke umirovljenika izjavila je da postoje primjeri da ljudi dođu u Hrvatski zavod ... (opširnije)

Analizu subvencioniranja cijene javnih domova po županijama sačinio je postal Mirovina.hr. Pogledajmo! Za rad 45 županijskih ... (opširnije)

Stanka umirovljenika omogućila je Goranki Fejer da na tiskovnoj konferenciji iznese svoj primjer kako izgleda ponovni ... (opširnije)

  Stranka umirovljenika nezadovoljna je načinom primjene novog Zakona o mirovinskom osiguranju u dijelu koji umirovljenicima ... (opširnije)

Delegacija Stranke umirovljenika, predvođena predsjednikom Lazarom Grujićem, bila je u subotu u Zagrebu na desetoj Konvenciji ... (opširnije)

Umirovljenik Dražen Cukina skoro je postao milijunaš. U poznatom HRT-ovom kvizu otvorio je 14. pitanje za ... (opširnije)

Stranka umirovljenika sa HDZ-om kao senior koalicijskim partnerom u Zadru - krči put ka realizaciji koalicijskih ... (opširnije)

Odlukom predsjednika Stranke umirovljenika Lazara Grujića sa svih je dosadašnjih funkcija suspendiran član Predsjedništva Ivica Beširović, ... (opširnije)

Kako ugovoriti dopunsko zdravstveno osiguranje? Tekst i video Mirovine.hr Dopunsko zdravstveno osiguranje od 1. veljače poskupljuje ... (opširnije)

U Osijeku, Đakovu i Belom Manastiru se cijena smještaja u županijskim domovima za starije kreira ovisno o ... (opširnije)