Po poskupljenjima u vrhu, po mirovinama na dnu

U razdoblju od kolovoza prošle do kolovoza ove godine domovi za starije osobe u Hrvatskoj su poskupjeli u prosjeku za 11,4 posto. To nije dobra vijest za populaciju kojoj je prosječna mirovina 633,75 eura, a čak 37 posto njih živi u riziku od siromaštva. Još je gora vijest što smo po tome u europskom vrhu

Po mirovinama na dnu, po rastu cijena na vrhu. Pročitajmo!

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/hrvatska-u-neslavnom-drustvu-pogledajte-koliko-su-poskupjeli-domovi-za-starije-u-europi-20250930

Karlovac, 21. ožujka 2026. – Država mora preuzeti odgovornost za devastaciju Zvijezde i njena sanacija mora postati prioritet ... (opširnije)

Sutra sindikalni prosvjed u Zagrebu, Stranka umirovljenika protiv: Klik na hrt Lazar Grujić predložio odgodu prosvjeda zbog geopolitičke situacije koja ... (opširnije)

Hrvatska udruga banaka (HUB) u suradnji s Maticom umirovljenika grada Zagreba pokreće cjelogodišnji program financijske edukacije ... (opširnije)

Ministar Alan Ružić najavio je da će u ponedjeljak 16. ožujka zbog ukidanja penalizacije 119.000 umirovljenika koji su ... (opširnije)

Vlada RH je najavila s početkom naredne godine ukidanje poreza na mirovine za sve umirovljenike. Stranka ... (opširnije)

N1 je u temi o političkim suradnjama citirao predsjednika SU Lazara Grujića: "Imamo kadrove, imamo jasan program ... (opširnije)

STRANKA UMIROVLJENIKA ČESTITA SVIMA MEĐUNARODNI DAN ŽENA! Plenković u povodu Međunarodnog dana žena: Zakon o pravnim ... (opširnije)

Županijski vijećnik iz Stranke umirovljenika Siniša Glavaš je 04. ožujka na aktualnom satu uoči sjednice Županijske ... (opširnije)

ZAGREB, 04. ožujka 2026. - Stranka umirovljenika (SU) u očekivanju Međunarodnog dana žena podsjeća da se ... (opširnije)

Stranka umirovljenika u povodu Međunarodnog dana žena podsjeća također da se iz najnovijih podataka Hrvatskog zavoda ... (opširnije)