prof.dr.sc. Ljubo Jurčić u emisiji NU2

GOST današnje emisije Nedjeljom u dva bio je Ljubo Jurčić, čelnik Hrvatske ekonomske inicijative. Voditelj Aleksandar Stanković odlučio ga je pozvati nakon što se, prema posljednjim anketama, pokazalo da biza njegovu mladu stranku glasalo preko pet posto birača.


Ulazi u koaliciju s blokom Umirovljenici zajedno i PGS-om

Jurčić je najavio da će sljedeći tjedan potpisati sporazum o zajedničkom izlasku na izbore s blokom Umirovljenici zajedno i PGS-om. Na pitanje hoće li ta koalicija biti potencijalni partner HDZ-u, jer se blok Umirovljenici zajedno smatra "satelitom" HDZ-a, Jurčić je objasnio da umirovljenici uvijek pregovaraju s onima koji su na vlasti. Međutim, koalicija će surađivati s onom opcijom koja će pristati na zahtjeve iz njihovoga programa.

Aleksandar Stanković ga je upitao što misli o ishodu parlamentarnih izbora, a Jurčić je rekao da misli kako će HDZ dobiti više nego što ankete predviđaju jer imaju fiksno biračko tijelo koje je vrlo disciplinirano i često se ne izjašnjava na anketama. "SDP mora biti malo aktivniji jer ima manje fiksno, a više varijabilno biračko tijelo oko kojega se treba više potruditi", rekao je. Govorio je i o Dragutinu Lesaru za kojega je rekao da nema široku pripremu, ali da govori o zanimljivim temama te mu definitivno predviđa ulazak u Sabor.

"Ne bojim se crvene Hrvatske, ja sam socijaldemokrat"

Jurčić je progovorio i u o prošlim previranjima u SDP-u, priznavši da je s Ivicom Račanom planirao podijeliti mandat na čelu Vlade. Također je priznao da je osoba koja ga je "izgurala" iz SDP-a Zoran Milanović.

Govorio je i o nelikvidnosti. "Nelikvidnost je ako imate veće rashode nego prihode. Imamo veću potrošnju od prihoda i moramo se ili zadužiti ili ne platiti račune, a u Hrvatskoj imamo miks jednoga i drugoga.

Kukuriku koalicija nema teret prošlosti, ali HDZ ima fiksno biračko tijelo

Na pitanje boji li se "crvene Hrvatske", Jurčić se nasmijao i rekao da ne. "Ja sam socijaldemokrat i zastupam tip države blagostanja gdje mora biti socijalne pravde i solidarnosti. Svijet je zapao u krizu zbog pohlepe, ali takav se sustav ne može održati", rekao je.

Usporedio je Jadranku Kosor i Zorana Milanovića kao moguće premijere nakon 4. prosinca. "Ono što daje snagu premijeru je ekipa koja stoji iza njega. U svakom slučaju, budući da nema teret prošlosti, veće mogućnosti imala bi Kukuriku koalicija. Opet ističem da se ne smije zaboraviti HDZ-ovo fiksno biračko tijelo", rekao je te istaknuo da Hrvatska "nema pripremljene ljude koji znaju voditi državu, već samo ljude koji se žele baviti politikom".

Pročitajmo, promislimo, nema predaje! Ovako nam je lekciju očitao portal Moje vrijeme. Svim umirovljenicima. (opširnije)

Hrt je na svom portalu s tiskovne konferencije Stranke umirovljenika izvijestio ovako (klik na link). Stranka umirovljenika ... (opširnije)

Kada se prosječna radnička mirovina od 636 eura stavi u odnos sa prosječnom plaćom od 1446 ... (opširnije)

N1 piše da u BiH umirovljenici mogu raditi puno radno vrijeme bez da im se dira ... (opširnije)

Potpisan je ugovor za proširenje gradskog Doma za starije i nemoćne osobe u Poreču, pet milijuna ... (opširnije)

Snaga jednog društva ne mjeri se snagom mladih nego brigom o starijim osobama, glavna je poruka ... (opširnije)

Gradonačelnik Karlovca Damir Mandić je prošlog tjedna predložio oporbenim gradskim vijećnicima i predstavnicima triju građanskih inicijativa ... (opširnije)

Na karlovačkoj Promenadi u centru Karlovca kuhinjom na otvorenom se obilježava Međunarodni dan siromaštva i socijalne ... (opširnije)

Studio 4 o važnim stavovima Stranke umirovljenika. Novinarska obrada i link na cijelu emisiju ovdje  (opširnije)

Pozvali smo danas članove i simpatizere da ne potpisuju internetsku peticiju za smjenu ministra mirovinskog sustava Marina ... (opširnije)