Umirovljenici općine Zdenci prisjetili se martinja 1991.

Stranka umirovljenika općine Zdenci i mjesni odbor mjesta Duga Međa danas je organizirala okupljanje svojih članova i mještana povodom godišnjice raketiranja vlaka koji je izvršio zrakoplov JNA na Martijne 11.11.1991.godine.u neposrednoj blizini mjesta Duga Međa. Lijepi i sunčan jesenski dan na kojem se okupilo stotinjak mještana i umirovljenika, započeo je takmičenjem u potezanju konopa te bučenjem a završio je zajedničkim ručkom koji je spremila ekipa mjesnog odbora Duga Međa i ekipa SU iz Orahovice.

Znam ja izračunati, ali nije mi usklađena mirovina za 6,48 posto, čuje se ovih dana od ... (opširnije)

Porez na mirovinu u rujnu je platilo čak 66.000 umirovljenika više nego prije isplate usklađivanja. Naime, ... (opširnije)

Diljem Hrvatske osobe s invaliditetom čekaju i do deset mjeseci na rješenje o inkluzivnom dodatku te ... (opširnije)

Mladen Novosel, glavni tajnik SU: Za čuvanje starije osobe na pola radnog vremena plaća je u ... (opširnije)

Na sasvim konkretno pitanje Teleskopa smatra li ispravnim što je „Stranka umirovljenika zatražila ocjenu ustavnosti odredbe ... (opširnije)

Portal N1 pojasnio kako je Aktualna vrijednost mirovina (AVM) porasla s obzirom na rast indeksa bruto plaća ... (opširnije)

Trgovanje je u Hrvatskoj za 1,4 posto veće ovogodišnjeg od lanjskog srpnja, ali je trgovina hranom ... (opširnije)

Lazar Grujić u Studiju 4 HRT-a: Mala mirovina je problem svih vlada, ali i političkih aktera ... (opširnije)

Večernji list: Umirovljenici najčešće rade iz nužde i nije pravedno da ih se kažnjava oduzimanjem pola ... (opširnije)

Upravno vijeće HZMO-a donijelo je jučer odluku o usklađivanju mirovina, odnosno shodno podacima o kretanju plaća i ... (opširnije)