Umirovljenicima 200, a socijalno ugroženima i djeci po 300 kuna - Osijek

Grad Osijek predstavio je jučer socijalne programe kojima će pomoći potrebitim građanima da ugodnije provedu nadolazeće blagdane. Programima će ukupno biti obuhvaćeno šest tisuća obitelji.

Umirovljenici s mirovinama u iznosu do 1.700 kuna dobit će božićnicu od 200 kuna, a socijalno ugrožene obitelj 300 kuna. Liste umirovljenika koji će dobiti božićnicu bit će istaknute u prostorijama gradskih četvrti i mjesnih odbora. Umirovljenici se pozivaju da ih provjere, te ako nisu na listama, a imaju uvjete za božićnicu, da se jave na broj telefona 229-101 te upute prigovor i zahtjev za božićnicu Gradu do 24. prosinca. Sa 300 kuna na potrošačkim karticama i slatko-slanim paketićima proizvoda osječkih tvrtki vrijednosti 70 kuna Grad će darivati djecu iz socijalno ugroženih i udomiteljskih obitelji. Također, Grad će u povodu blagdana izdvojiti deset tisuća kuna za ogrjev 12 socijalno ugroženih obitelji. Sve isplate iz programa socijalnih davanja mogu se očekivati nakon 16. prosinca. “Ovi su socijalni programi dokaz socijalne osjetljivosti ove gradske vlasti za sve potrebite skupine građana. Sretan sam što im možemo bar malo pomoći, ali istodobno i tužan jer ih je svake godine sve više. Svjesni smo kako je ova pomoć za njih simbolična, no od srca je”, poručuje gradonačelnik Ivica Vrkić, uz kojega su socijalne programe predstavili prvi potpredsjednik Gradskog vijeća Drago Šerić,(HSU) i gradski vijećnici Dragutin Medvidović (SU) i Jaroslav Pecnik, te pročelnik Romano Kristić. Medvidović je ovom prilikom istaknuo i kako su u sklopu socijalnih programa Grada za 2014. u proračunu predviđena sredstava za božićnice i uskrsnice sljedeće godine.

Bitno je naglasiti, predstavnici jedine dvije ozbiljne političke stranke sa umirovljeničkim predznakom,Stranka umirovljenika (SU) i Hrvatska stranka umirovljnika (HSU) primjerom pokazuju kako na prioritetnu poziciju staviti interese građana, kako zajedničkim radom popraviti položaj umirovljenika i drugih skupina građana kojima je pomoć potrebna a istovremeno ne zamarati se eventualnim političkim razlikama.




Trideset je godina prošlo od VRO Oluja, mnogi su današnji umirovljenici sudjelovali u njoj, ili strepili ... (opširnije)

U Pakracu je potpisan ugovor za izgradnju prvog Braniteljskog centra u Republici Hrvatskoj za podršku hrvatskim braniteljima i ... (opširnije)

Zbog odredbe Zakona o mirovinskom osiguranju, kojom se od 1. siječnja 2026. godine umirovljenicima omogućuje rad ... (opširnije)

U tijeku rasprava o pravu umirovljenika da od nove godine mogu biti na tržištu rada po osam ... (opširnije)

Zastupnica Stranke umirovljenika pred Ustavnim sudom odvjetnica Katja Jajaš ističe da članak 50. Ustava RH, kojim se ... (opširnije)

Predsjednik SU Lazar Grujić je u razgovoru s Tihomirom Ladišićem u emisiji Novi dan, Televizije N1, ... (opširnije)

Prema Eurostatu lani je najveća inflacija bila u Rumunjskoj (5,8 posto), Belgiji (4,3 posto) i Hrvatskoj (4.0). ... (opširnije)

Pobuna umirovljenika! Nezadovoljni su ukidanjem pola mirovine onima koji će po novom zakonu raditi na puno ... (opširnije)

- Naše mirovine su naše stečeno pravo. Prema Ustavu, u članku 19, koji se odnosi na ... (opširnije)

Na prvoj radnoj sjednici karlovačkog Gradskog vijeća usvojena je Strategija zelene urbane obnove Grada Karlovca. Vijećnica ... (opširnije)